fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Mówimy NIE niekonstytucyjnej komisji powołanej przez prawicę

Stanowisko Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Nowej Lewicy
 
z dnia 29 maja 2023 roku
 
w sprawie niekonstytucyjnej ustawy o Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022
Prezydent RP Andrzej Duda 29 maja 2023 roku podpisał haniebną i szkodliwą ustawę o Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022. Prezydent nie dopuścił mediów do konferencji prasowej na ten temat. Nie miał odwagi zmierzyć z pytaniami dziennikarzy o powody swojej decyzji oraz o jej uzasadnienie. Tzw. komisja do spraw badania wpływów rosyjskich nie ma służyć odkrywaniu prawdy. To będzie Komisja Kłamstwa do ścigania polityków opozycji i obsługi bieżących potrzeb politycznych Prawa i Sprawiedliwości.
 
Podpisana przez Prezydenta ustawa rażąco narusza art. 2, art. 4 ust. 2, art. 7, art. 10, art. 42 ust. 1 i 3, art. 45 ust. 1, art. 47, art. 60, art. 105 ust. 1, art. 145 ust. 1, art. 156 ust. 1, art. 157 ust. 2 oraz art. 175 ust. 1 Konstytucji RP. Prezydent Andrzej Duda miał tego świadomość, jednak nie zdecydował się na zawetowanie ustawy lub prewencyjne skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego. To podstawa pociągnięcia Prezydenta do odpowiedzialności konstytucyjnej.
 
Ustawa rażąco sprzeczna z Konstytucją RP wejdzie w życie dzień do opublikowaniu w Dzienniku Ustaw. Wielkopolski Zarząd Wojewódzki Nowej Lewicy popiera inicjatywę legislacyjną Klubu Parlamentarnego Lewicy w sprawie uchylenia wszystkich przepisów haniebnej ustawy o tzw. Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich. Apelujemy do wszystkich parlamentarzystek i parlamentarzystów o wsparcie tego projektu ustawy i powstrzymanie bezprawnych działań Komisji Kłamstwa.
 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem